http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/

PRZEKAŻ NAM 1%

Licznik odwiedzin

Dziś10
Wczoraj8
W tym tygodniu79
W tym miesiącu308
Łącznie25558

Zegar

Kalendarz

Pazdziernik 2020
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Celem działania Warsztatów Terapii Zajęciowej jest rehabilitacja społeczna i zawodowa zmierzająca do:

 

           ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. W warsztatach prowadzona jest rehabilitacja społeczna uczestników mająca na celu umożliwienie osobom niepełnosprawnym uczestnictwa w życiu społecznym. Rehabilitacja społeczna realizowana jest przede wszystkim przez:

- przygotowania do maksymalnie samodzielnego życia, w którym uczestnik będzie mógł pełnić role zgodnie ze swoimi możliwościami, potrzebami, zainteresowaniami i oczekiwaniami otoczenia społecznego.   

- przygotowania do pełnienia możliwie wielu realnych dla siebie ról aktywnego członka rodziny ,a więc osoby samodzielnej w samoobsłudze, zaradnej, kompetentnej w podstawowych pracach domowych.

- przygotowania do niezależnego i aktywnego funkcjonowania w środowisku lokalnym, placówkach użyteczności publicznej, w kontaktach międzyludzkich i udziału w różnych formach życia towarzyskiego.

- przygotowania do prostych prac zarobkowych.

- wyrabianie zaradności osobistej i pobudzanie aktywności społecznej osoby niepełnosprawnej.

- wyrabianie umiejętności samodzielnego wypełniania ról społecznych.

- kształtowanie w społeczeństwie właściwych postaw i  zachowań  sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi.

- aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

- stwarzanie osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

           Realizacji powyższych celów służy stosowanie technik terapii zajęciowej zmierzających do usamodzielnienia uczestników, poprzez wyposażenie ich w umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej, a także rozwijania psychofizycznych sprawności oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy.

Rozrywka