http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/

Facebook

Licznik odwiedzin

Dziś11
Wczoraj14
W tym tygodniu11
W tym miesiącu81
Łącznie30922

Kalendarz

Grudzien 2021
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Celem działania Warsztatów Terapii Zajęciowej jest rehabilitacja społeczna i zawodowa zmierzająca do:

 

           ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. W warsztatach prowadzona jest rehabilitacja społeczna uczestników mająca na celu umożliwienie osobom niepełnosprawnym uczestnictwa w życiu społecznym. Rehabilitacja społeczna realizowana jest przede wszystkim przez:

- przygotowania do maksymalnie samodzielnego życia, w którym uczestnik będzie mógł pełnić role zgodnie ze swoimi możliwościami, potrzebami, zainteresowaniami i oczekiwaniami otoczenia społecznego.   

- przygotowania do pełnienia możliwie wielu realnych dla siebie ról aktywnego członka rodziny ,a więc osoby samodzielnej w samoobsłudze, zaradnej, kompetentnej w podstawowych pracach domowych.

- przygotowania do niezależnego i aktywnego funkcjonowania w środowisku lokalnym, placówkach użyteczności publicznej, w kontaktach międzyludzkich i udziału w różnych formach życia towarzyskiego.

- przygotowania do prostych prac zarobkowych.

- wyrabianie zaradności osobistej i pobudzanie aktywności społecznej osoby niepełnosprawnej.

- wyrabianie umiejętności samodzielnego wypełniania ról społecznych.

- kształtowanie w społeczeństwie właściwych postaw i  zachowań  sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi.

- aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

- stwarzanie osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

           Realizacji powyższych celów służy stosowanie technik terapii zajęciowej zmierzających do usamodzielnienia uczestników, poprzez wyposażenie ich w umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej, a także rozwijania psychofizycznych sprawności oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy.

Rozrywka